Spotkanie o programie Zielony Kogut

W ramach projektu Polskiej Rady Ekumenicznej EkoKościół zapraszamy na spotkanie online o programie Zielony Kogut. W ramach tej niemieckiej inicjatywy przygotowywane są plany oszczędzania energii w konkretnych budynkach parafialnych i kościelnych. Działania obejmują wymianę sprzętu, doradztwo w zakresie racjonalnego zarządzania ogrzewaniem itp. Projekt przynosi korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Jest przykładem systemowego sposobu ochrony środowiska.

O programie Zielony Kogut opowiedzą:

• Hans Diefenbacher – ekonomista, adiunkt w Instytucie Alfreda Webera na Uniwersytecie w Heidelbergu, pracownik Ośrodka Badawczego Ewangelickiej Wspólnoty Studyjnej (FEST), przedstawiciel Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech ds. ochrony środowiska
  • Lisa Stadtherr – fizyczka klimatu w Ośrodku Badawczym Ewangelickiej Wspólnoty Studyjnej (FEST) w Heidelbergu

Spotkanie odbędzie się 15 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 na platformie komunikacyjnej ZOOM. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się tutaj.

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym.