Zapraszamy na wykład o pszczołach

Serdecznie zapraszamy na wykład o pszczołach w kontekście zaangażowania społeczności kościelnych w ochronę przyrody. Wykład poprowadzą dr Carrie Dohe i Amanullah Peerzad.

Wykład odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00 hybrydowo – w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej w Warszawie, ul. Willowa 1, i online na platformie Zoom. Aby wziąć w nim  udział, należy zarejestrować się tutaj.

Carrie B. Dohe (Ph.D., University of Chicago, 2012) obecnie jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Toronto Mississauga. Wdraża program Bees for Peace  w Ontario. Przed przeprowadzką do Toronto dr Dohe była pracownikiem naukowym projektu na Uniwersytecie w Marburgu (2017–2021). Dzięki finansowaniu z Niemieckiej Fundacji Badawczej dr Dohe zbadała, w jaki sposób ekologia i ochrona klimatu oparte na wierze zmieniają nauki i praktyki religijne (książka na ten temat ma się ukazać w 2023 r.). Jest szczególnie zainteresowana rozwijaniem współpracy międzyreligijnej na rzecz ochrony przyrody, pomaganiem działaczom ochrony przyrody w rozwijaniu skuteczniejszej komunikacji z osobami niebędącymi ekspertami oraz wspieraniem wysiłków wspólnot wyznaniowych na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju.

Amanullah Peerzad od wielu lat działa w ruchu Earth Charter, który promuje rozwój globalnego, zrównoważonego społeczeństwa. Obecnie jest radnym w Radzie Regionalnej Shining Waters Zjednoczonego Kościoła Kanady, współprowadząc letnie obozy dla dzieci wraz z Bees for Peace.