Ule na tarasie siedziby PRE

Ule na tarasie siedziby Polskiej Rady Ekumenicznej (fot. Michał Karski)
Na tarasie siedziby Polskiej Rady Ekumenicznej stanęła pasieka kilku uli. W ten sposób PRE stara się przyczynić do ochrony populacji pszczół, a także stać się inspiracją dla Kościołów do podejmowania inicjatyw ekologicznych.
Pszczoły pełnią niezwykle ważną rolę w przyrodzie. Żywiąc się nektarem i pyłkiem kwiatowym, jednocześnie zapylają odwiedzane rośliny. Dzięki ich pracy możliwe jest rozmnażanie się wielu roślin, w tym tych zapewniających wyżywienie człowiekowi i zwierzętom. Dodatkowo pszczoły miodne bezpośrednio dostarczają pożywienia w postaci miodu. Są bardzo ważnym elementem gospodarki żywnościowej na świecie.
W ostatnich latach na świecie można zaobserwować problem masowego ginięcia pszczół miodnych. Jest to zjawisko niosące bardzo poważne konsekwencje ekologiczne i ekonomiczne. Stanowi zagrożenie dla upraw roślin, jak również zaburza prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednią populację pszczół.
Polska Rada Ekumeniczna w ramach projektu EkoKościół prowadzi szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jedną z nich jest pasieka, która stanęła na tarasie siedziby PRE w Warszawie. Składa się ona z trzech uli. Jest to praktyczny przejaw proekologicznych praktyk, a także inspiracja dla Kościołów do podejmowania inicjatyw w tym zakresie.
Aktualności
- Ule na tarasie siedziby PRE
- Rozpoczyna się Czas dla Stworzenia 2022
- Certyfikat EkoKościół – jak go zdobyć?
- Certyfikat EkoKościół – co to jest?
- Webinaria o wodzie i ekomobilności
- Elektryk, hybryda, rower… Co z tą ekomobilnością?
- Brak wody – co łączy Burkina Faso, Światową Radę Kościołów i Polskę?
- Konferencja o wyzwaniach ekologicznych i pandemicznych
- Spotkanie o energii
- Inauguracja Programu Certyfikacji EkoKościół