Certyfikat EkoKościół

Co to jest Program EkoKościół i dlaczego chcemy go wprowadzić?

Certyfikat EkoKościół to program wsparcia dla parafii i instytucji kościelnych, które chcą wdrożyć w życie rozwiązania przyjazne środowisku. Program jest praktycznym wymiarem „Apelu Kościołów w Polsce o ochronę stworzenia” z roku 2013. Program Certyfikacji EkoKościół zatwierdzony jest przez Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej.

Przyznanie Certyfikatu EkoKościół potwierdza, że certyfikowana parafia (instytucja) jest w procesie stawania się coraz bardziej przyjazną dla środowiska i na miarę swoich możliwości podejmuje ambitne, wymierne i systemowe działania zgodnie z przygotowanym planem, służące przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Plan i postępy jego realizacji są monitorowane zgodnie z międzynarodowymi standardami przez niezależną instytucję.

Jakie będziemy mieli korzyści z realizacji programu EkoKościół?

Chcesz się dowiedzieć więcej? Napisz do nas: ekokosciol@pre.pl

Czytaj też: