Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE

ekoKościół

Pielgrzymka dla klimatu

(fot. klimapilgern.de)

Ekumeniczna Pielgrzymka na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej to inicjatywa chrześcijan różnych wyznań, mająca na celu zamanifestowanie konieczności wdrożenia działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jej uczestnicy pielgrzymują na kolejne szczyty klimatyczne ONZ (tzw. COP), odwiedzając miejsca, z którymi łączą się problemy związane ze zmianami klimatycznymi. Chcą zwracać uwagę na globalne wymiary zmian klimatu i dalej przyczyniać się do postępów w dyskursie wokół kwestii sprawiedliwości (sprawiedliwy podział, wyrównywanie obciążeń).

więcej na www.pielgrzymkadlaklimatu.pl

Ze względu na pandemię COVID-19 konferencja COP26 w Glasgow została przełożona na listopad 2021 r. W związku z tym również 5. Ekumeniczna Pielgrzymka na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej została przełożona na 2021 r. Natomiast na przełomie września i października 2020 r. zapraszamy do udziału w 1. Wirtualnej Pielgrzymce Ekumenicznej dla Sprawiedliwości Klimatycznej, w ramach której w internecie odbędzie się seria webinariów oraz akcja „Buty”.