Pielgrzymka przełożona

Z powodu pandemii COVID-19 szczyt klimatyczny COP26 został przełożony z listopada 2020 r. na listopad 2021 r. W związku z tym zmianie musi ulec również termin 5. Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej, planowanej pierwotnie na okres od sierpnia do listopada 2020 r.

Kolejna Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej wyruszy z Zielonej Góry i będzie wędrować przez Polskę, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię aż do Glasgow, gdzie odbędzie się najbliższy szczyt klimatyczny ONZ – COP26. Weźmie w niej udział międzynarodowa i ekumeniczna grupa pielgrzymów.

Ze względu na pandemię COVID-19 konferencja COP26 została przełożona na listopad 2021 r. W tej sytuacji zmianie musi ulec również termin pielgrzymki, planowanej pierwotnie na okres od sierpnia do listopada 2020 r. Nowy termin pielgrzymki nie jest jeszcze znany, ale przygotowania do tego wydarzenia trwają.

Projekt pielgrzymki wspierają ekumeniczne organizacje z Holandii, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii. Jej polski etap przygotowuje Polska Rada Ekumeniczna.

Więcej o pielgrzymce tutaj