Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE

Polska Rada Ekumeniczna

ekoKościół

Konferencja „Eko(Teo)Logicznie”

Kryzys klimatyczny to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Minął już czas, kiedy ekologia była tylko w agendach organizacji ekologicznych. Obecnie temat zmian klimatycznych, ekologii, ochrony klimatu pojawia się praktycznie w każdym środowisku, także w Kościołach.

W związku z tym Polska Rada Ekumeniczna, Uniwersytet Łódzki oraz Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie zapraszają do udziału w e-konferencji naukowej „Eko(Teo)Logicznie – chrześcijanie wobec wyzwań”. Jej tematyka poświęcona będzie ekologii, a szczególnie związanej z nią teologii, filozofii, a także eko-chrześcijaństwu. Konferencja nawiązywać będzie do poglądów m.in. Alberta Schweitzera.

Plenarnymi prelegentami będą: bp Marcin Hintz i prof. Jarosław Płuciennik z Polski, prof. Hans Diefenbacher z Niemiec, abp Antje Jackelén ze Szwecji oraz prof. dr James Carleton Paget z Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do nadsyłania referatów studentów, doktorantów, pracowników naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, filozofii, teologii, nauk ekologicznych, a także aktywistów teologicznych i ekologicznych, których zainteresowania dotyczą tematyki konferencji.

Konferencja odbędzie się 5 listopada w formie cyfrowego spotkania na platformie komunikacyjnej ZOOM.

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń, tematyki, terminów i innych spraw związanych z konferencją można znaleźć tutaj.